Connect with us

Güncel

HDP’li Taşdemir’den Soylu’ya: Bu bir koltuğunu kurtarma operasyonudur

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Gare’ye gitti” dediği HDP Milletvekili Taşdemir, “Madem elinde böyle bir bilgi ve belge vardı da neden savcıya vermedin de televizyonda açıkladın? Bunu açıklamak için neden Gare operasyonunu bekledin? Biz bunun neden olduğunu biliyoruz. Bu bir koltuğunu kurtarma operasyonudur.” İfadelerini kullanarak Soylu hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Gere’ye gitti” diyerek hedef gösterdiği Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, hakkındaki iddialara ilişkin Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ve milletvekilleriyle birlikte Ankara’daki HDP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.  

“Koltuğu kurtarma operasyonu”

MA’da yer alan habere göre, Soylu’nun iddialarını kabul etmeyen Taşdemir, şöyle dedi:

“İktidarın alameti farikası yalan ve iftiralardır. 16 Şubat’ta Meclis’te Garê operasyonu için hesap vermesi gereken İçişleri Bakanı, hesap vereceği yerde, hamaset yapıp, partimizi hedef yaptı. ‘Meclis’ten 1 vekil gitti’ dedi, isim vermedi. 4 gün boyunca kamuoyunda bu konuda bir algı yarattı.

“4 gün sonra yandaş bir televizyon kanalına çıkıp 1 saat partimize hakaret etti. ‘Az sonra, biraz sonra, son dakika’ şeklinde ifadelerle olayı şova dönüştürdü. Sonunda benim ismimi verdi. Ama ortaya bir kanıt sunmadı, bir dedikoduya dayanarak itibar suikastı yaptı.

“Soruyorum: Madem elinde böyle bir bilgi ve belge vardı da neden savcıya vermedin de televizyonda açıkladın? Bunu açıklamak için neden Gare operasyonunu bekledin? Biz bunun neden olduğunu biliyoruz. Bu bir koltuğunu kurtarma operasyonudur. Bunun için hemen her gün aslı astarı olmayan kuyruklu yalan haberlere ve iftiralara maruz bırakılıyoruz. Bu ülkede koltuk bekası için neler yapılıyor, ne akla hayale gelmedik yalanlar atılıyor biliyoruz.

‘Belgeleri açıkla’

“Bu siyasetin adı ‘Çamur at, izi kalsın siyasetidir’. Cemaat yöntemini iyi benimsemiş olan Soylu, bu yöntemleri kullanarak partimi ve şahsımı hedefe koyarak, itibar suikastına başvurmaktadır. Bunu asla kabul etmiyoruz. Tekrar soruyorum: Ne zaman, hangi gün gitmişim Gare’ye? Belgeleriyle açıklayın. Bizlere topluma masal anlatmayın.

Hulusi Akar Meclis’te açıkladı, ordunun bile girmekte zorlandığı bir bölgeye hangi ara gitmişim, hangi ara eğitim almışım, hangi ara oralarda boy göstermiş ve dönmüşüm? İstanbul-Gare uçak seferi var da haberimiz mi yok? Benim bilmediğim ama Soylu’nun bildiği özel yeteneklerim olması gerekiyor ki bu sürede bütün bunları başarmış olayım. Kamera görüntülerinden bahsetti önce Soylu, nerede bu kamera görüntüleri? Nerede bu fotoğraflar?

‘Suç duyurusunda bulunacağım’ 

“Ben her türlü hukuki hakkımı kullanacağım, suç duyurusunda bulunacağım ve tazminat davası açacağım. Kazandığım tazminatı da Ağrı’daki yoksul çocuklar için “kullanacağım. 7 Haziran’dan bu yana milletvekiliyim. Diplomatik pasaportumla yurtdışı seyahatlerine gittim, gittiğim, katıldığım yerler bellidir ve kayıtlıdır. Katıldığım faaliyetler bellidir. Her şeyi açık olarak yaptım, katıldığım etkinlikleri sosyal medya hesaplarımda yayınladım.”

Günün Haberleri

More in Güncel